The Law Society runs a range of sporting events for its members, encouraging collegiality, fitness, and mental health. 

  • 2005 — Mallesons/KJB Law (joint winners)
  • 2006 — Colquhoun Murphy
  • 2007 — Office of National Assessments
  • 2008 — ACT Law Courts
  • 2009 — 1st: Blake Dawson, 2nd: ACT Law Courts
  • 2010 — 1st: Blake Dawson, 2nd: ACT Law Society and Law Council of Australia "Peak Bodies"
  • 2011 — 1st: ACT Law Society and Law Council of Australia "Peak Bodies", 2nd: Minter Ellison Lawyers “Minter Milan”
  • 2012 — 1st: Kazar Slaven "Friends of Donate Life", 2nd: Howes Kaye Halpin and Phelps Reid “City Kickers”
  • 2013 — 1st: Kazar Slaven "Friends of Donate Life", 2nd: Dibbs Barker
  • 2014 — 1st: Elringtons "Elringo Stars", 2nd: King & Wood Mallesons "KWM FC"
  • 2015 — 1st: Kazar Slaven "Kazarcelona Sleventus", 2nd: King & Wood Mallesons "KWM FC"
  • 2017 — 1st: RSM Australia "RSM / Kibbey Legal", 2nd: Bradley Allen Love "BAL Munich"
  • 2018 — 1st: Commonwealth Director of Public Prosecutions "Absolute Liabilities", 2nd: Aulich Criminal Law "The Aulich Empire"
  • 2019 — (Division One) 1st: Clayton Utz, 2nd: Elringtons "Elringo Stars"; (Division Two) 1st: Dept of the Environment and Energy "Environmentals", 2nd: Chamberlains Law Firm
  • 2015 — Top four teams: DLA Piper, Farrar Gesini Dunn, Blumers Personal Injury Lawyers, and Slater & Gordon / pappas, j. – attorney
  • 2016 — 1st: Farrar Gesini Dunn, 2nd: Legal Aid ACT
  • 2017 — 1st: Moray & Agnew, 2nd: Henry Davis York
  • 2018 — 1st: Farrar Gesini Dunn, 2nd: ACT Director of Public Prosecutions "Regina"
  • 2019 — 1st: Clayton Utz, 2nd: Legal Aid ACT "Canberra Aiders"
  • 2016 — Moray & Agnew
  • 2018 — Sparke Helmore / Comcare
  • 2019 — 1st: Meyer Vandenberg Lawyers, 2nd Chamberlains Law Firm
  • 1982 — Peter G Martin
  • 1983 — Hugh Marshall
  • 1984 — Phil Moon
  • 1985 — Peter G Martin
  • 1986 — Phil Moon
  • 1987 — Norm Headland
  • 1989 — David Lardner
  • 1990 — Mun Ng
  • 1991 — Norm Headland
  • 1992 — Andrew Roberts
  • 1993 — Ian Bradfield
  • 1994 — Toby Selby
  • 1995 — Russell Patrick
  • 1996 — Michael Eley
  • 1997 — Jim Dunn
  • 1998 — Rod MacDonald
  • 1999 — Joint winners, Brian Tetlow and Bill Coombs
  • 2000 — Ian L Julien
  • 2001 — Michael Eley
  • 2002 — Les Klekner
  • 2003 — Jim Dunn
  • 2004 — Peter Kaye
  • 2005 — Les Klekner
  • 2006 — Bruce Howes
  • 2007 — John Buxton
  • 2008 — Chris Behrens
  • 2009 — Bruce Howes
  • 2010 — John Buxton
  • 2011 — Cancelled
  • 2012 — John Buxton
  • 2013 — Mark Poretti
  • 2002 — Bill Coombs, Higgins Solicitors
  • 2003 — Phillips Fox
  • 2004 — Colquhoun Murphy Solicitors
  • 2005 — Mun Ng, Les Klekner, K Chen, A Ong
  • 2006 — Peter Kaye, Bruce Howes, Margie Reid, C Widicrow
  • 2007 — Maurice Falcetta, Craig Lynch, Graeme Blank, Michael Slaven
  • 2008 — Peter Bugden, Ian Cheetham, Eddy Howard, Phil Sykes
  • 2009 — Theresa Miskle, Greg Robson, Rick Edwards
  • 2012 — David Greentree, John MacCulloch, Carol Mitchell, Philip Sykes
  • 2013 — Henry Kazar, Tony Lane, Graeme Blank, Harry Kay
 

 

Member Survey
Wills Conference